LUK NÁBYTEK

ergonomie kancelářského pracoviště

ergonomie kancelářského pracoviště

Zaměstnavatelé si stále více uvědomují, že zdraví a blaho svých zaměstnanců jsou zdroje, které jsou stejně drahé jako jejich kvalifikace, znalost cizích jazyků a čas. Vzhledem k tomu, že pracovní prostředí má významný dopad na zdraví lidí, je nutné myslet na to, jak správně uspořádat a vybavit kancelář vhodnými židlemi a stoly.

Jedním z faktorů, které jsou pro zdraví lidí nejvíce škodlivé, je sedavý životní styl. Odborníci varují, že sedící pozice způsobuje rozvoj vaskulárních a metabolických onemocnění. K velmi častým obtížím je bolest v bederní části páteře, což může být velmi nepříjemné a zabraňuje zaměstnancům pracovat efektivně.

Nedostatek pohybu také zvyšuje stres, což způsobuje mnoho nebezpečných onemocnění. Existuje však jednoduché řešení, které může výrazně zvýšit pracovní pohodlí - měnit jejich tělesnou pozici při práci častěji, bez ohledu na typ úkolů, které vykonávají v daném okamžiku díky výškově stavitelným kancelářským stolům.

Existuje několik druhů těchto elektricky nebo manuálně výškově stavitelných stolů, které se mohou lišit rozsahem a množstvím funkcí. Doporučujeme, abyste objevili řešení, která nabízíme, a vyberte ty, které považujete za nejlepší pro vás a vaši firmu.

kancelářské výškově stavitelné stoly

E-MODEL - Myšlenkou stolu eModel bylo vytvořit ergonomické pracovní místo, které by pro společnosti bylo nákladově efektivní. Jedná se o jednoduché a plně funkční řešení typu sit-to-stand, které je k dispozici s pevným nebo teleskopickým nastavením. Stůl s pevným rámem lze ručně nastavit pomocí kliky (v rozsahu: 630-980 mm) nebo elektricky (v rozsahu: 630-1290 mm).

Výšku plochy založené na teleskopickém rámu lze nastavit pomocí elektronického ovládacího panelu (v rozmezí 620-1280 mm). V takovém případě může mít pracovní plocha šířku 1200 až 2000 mm, v závislosti na předvolbách klienta a volném prostoru. V případě potřeby lze pracovní plochu – stolovou desku snadno vyměnit bez nutnosti zakoupení nového stolového rámu.

Spolehlivá elektronická jednotka, čalouněné panely – stolové předěly, vertikální a horizontální kabelová vedení a ostatní doplňky charakterizují řadu výškově stavitelných stolů e Model. Výškově stavitelné stoly E-Model a ADJUST můžete osobně vyzkoušet na naší vzorkovně.

ergonomické židle

Moderní kancelářské židle vybavené patentovanými mechanismy zajišťují dynamickou polohu sedu, zatímco další řešení, např. oddělené nebo flexibilní opěradla stimulují nedobrovolné pohyby lidského těla. Duální zádové opěry, vyvinuté odborníky, podporují svaly kolem páteře. Přizpůsobují se přirozeným pohybům lidského těla, tudíž svaly uživatele kolem páteře, ramenní svaly a kyčle jsou uvolněné.

kancelářská ergonomická židle BELISE design_Bernd Crabus

Velmi atraktivní, moderně zpracovaná kancelářská židle Belise. Tato netypicky zpracovaná kancelářská židle je charakteristická svým nápaditým a důmyslně promyšleným designem, pohyblivý sedák s nastavitelnou výškou podpoří svobodu v myšlení i plynulost v práci. Kancelářské židle Belise nutí k dynamickému sezení ve stálém pohybu.

Studio Crabus Design je autorem tohoto netypického nábytku – ideální pro společenská setkání, do firemních jídelen nebo oddělení obsluhy zákazníků. Zajímavý design zůstává v symbióze s moderně pojatou funkčností. Kancelářské židle Belise umožňují plynulé nastavení výšky sezení individuálním potřebám uživatele, měkké odpružení během sedání a možnost otáčení kolem své vlastní osy.

Belise je ideální kombinací ergonomických principů a pohodlí. Nabízí volnost ke změně polohy těla a podporuje tak aktivní zapojení svalů a minimalizuje tak rizika onemocnění pohybového aparátu. V kombinaci s kancelářským nábytkem řady Play and Work vytváří kancelářská židle Belise mimořádně atraktivní a ergonomická kancelářská pracoviště.

Možnost změny polohy těla uživatele, kterou židle při sezení nabízí, je ideální kombinací ergonomických principů a pohodlí. Sedět bez zádové opěry znamená, že páteř používá sílu svých svalů k udržení vzpřímené polohy. S židlí Belise se můžete otáčet kolem vlastní osy, houpat se ze strany na stranu, stejně jako dopředu a dozadu. To má pozitivní vliv na krevní oběh, snižuje svalové napětí a umožňuje chvíli uvolnění. Židle Belise je možno vyzkoušet na naší vzorkovně a prodejně kancelářského nábytku Zlín – Lípa.

kancelářská židle SPINERGO

Jak židle Spinergo funguje? Židle Spinergo se odlišují od tradičních židlí jejich speciálními sedadly, které se mohou pohybovat ve VŠECH směrech. Patentovaný a klinicky testován Move & Stop systém umožňuje zážitek z dynamického sezení, který neustále posiluje zádové i břišní svaly. Židle jsou vyrobeny z vysoce kvalitní oceli a plastu, jsou velmi odolné, snadno se čistí a mají také moderní design.

U kancelářských židlí s pevným sedadlem spočívá celá hmotnost vašeho těla na páteři, což může vést k bolestem v křížové oblasti. Takové nesprávné sezení může časem způsobit přetížení páteře, bolesti ramenních a šíjových svalů a snížení jejich pohyblivosti. Židle, která vám umožní aktivně sedět, sleduje pohyby vašeho těla a tím vyrovnává páteř a pánev a optimálně podporuje zdravé držení těla.

Neustálý pohyb posiluje svaly a odstraní bolesti zad a šíje. Klinické studie prokázaly, že židle Spinergo představují nejzdravější způsob sezení. Patentovaný a klinicky testovaný Move &Stop systém sezení umožňuje zážitek z dynamického sezení, které neustále posiluje páteřní svaly, podporuje zdravé držení těla a zabraňuje poškození páteře.

Pokud máte skutečně sedět dlouho, nebo to vaše zdraví vyžaduje, máte možnost pohyb sedadla kdykoliv zastavit. Zastavení pohybu sedadla několikrát denně (po dobu 20 min.) zvyšuje účinek dynamického sezení. Funkce STOP je obzvlášť důležitá v prvních několika dnech, kdy si tělo musí zvyknout na ergonomickou židli v případě už poškozené páteře nebo po operaci. Unikátní a patentovaná technologie Move & Stop vám umožní sedět nejen velmi aktivně a zdravě, ale rovněž velmi pohodlně.

Židle jako zdravotní pomůcka pro vaše záda Pravděpodobně nejdůležitější věcí, která by neměla chybět v žádné kanceláři, je ergonomická židle. Sedavé zaměstnání přináší obrovské riziko nejen pro naše záda, ale i celkové zdraví. Jen si spočítejte, kolik procent ze dne stojíte a kolik sedíte… Už jen proto byste měli myslet na zdravotní židli jako na základní výbavu do vaší kanceláře.

Investice do ergonomických židlí, která vám umožní aktivně sedět, sleduje pohyby těla a tím vyrovnává páteř a pánev a také optimálně podporuje zdravé držení těla. A to se jistě vyplatí. Klinické studie prokázaly, že zdravotní židle Spinergo umožňují v současnosti nejzdravější způsob sezení. Tak, jak jste na tom s kancelářskými židlemi na vašem pracovišti? Máte ve své kanceláři některou z těchto „ergonomických židlí“? Jestli je vaše odpověď kladná, vězte, že děláte pro své zdraví jen dobře. Pokud se chcete zbavit bolestí jednou provždy, tady máte jedno z řešení, které vašim zádům skutečně pomůže. Židle Spinergo si můžete osobně vyzkoušet v naší vzorkovně a prodejně kancelářských židlí a nábytku Zlín – Lípa.

ergonomická kancelářská židle Xenium-duo back® design_Martin Ballendat

Oddělené opěradlo, dvojité pohodlí pro záda. Xenium-duo back® - tajemství optimální rovnováhy mezi sezením a pohybem. Tyto kancelářské židle nabízí dlouhodobé pohodlí při sezení díky patentovanému principu, který se vyznačuje pružným pohybem ve všech směrech. Xenium-duo back® nabízí výraznou úlevu všem uživatelům, kteří denně pracují v kancelářských prostorech. 

Kombinace ergonomie židlí a pohybu umožňuje motivovanou a efektivní práci. Zádové opěry se pohybují samostatně a nezávisle na sobě. Vaše tělo tak zůstává flexibilní a pohyblivé a nezdravý tlak na páteř je vyloučen. Charakteristickým znakem kancelářských židle Xenium-duo back® je symbióza ergonomie a designu, založená na dlouhodobých zkušenostech a nové vizi o ergonomii, výrobních procesech a lidských potřebách. Xenium-duo back® splňuje nejnovější trendy v oblasti ergonomie (certifikáty DIN / EN 1335 a NPR 1813) a vyznačuje se jedinečným řešením pro podporu zad.

Při používání židlí Xenium duo back se cítíte fit a vaše záda jsou zdravější. Pokročilá ergonomie Pouze dobré kancelářské židle mohou aktivovat tělo uživatele, když se posadí. Pohyb by měl být nepřetržitý, ale ne rušivý. Jako odborníci v oblasti ergonomie jsme vytvořili Xenium, které dokonale kombinuje pohodlí a moderní design s ergonomickými principy. Křeslo pro náročné uživatele! Jednoduché a intuitivní přizpůsobení židlí Xenium zajišťuje zdravé sedění a větší pohodlí při použití v porovnání se standardními otočnými židlemi.

S možností výběru ze tří typů mechanismů - EPRON SYNCRON PLUS, DYNAMIC PLUS nebo INEDITO - Xenium se velmi přizpůsobí individuálním potřebám uživatele. Úhel sklonu opěradla umožňuje volné a dynamické sezení, což je největší výhoda pro uživatele zadní svaly, páteř a celý metabolický systém. Mechanismus DYNAMIC PLUS se vyznačuje velkým sklopením opěradla, což zaručuje vysoký komfort při práci v každodenním životě.

Flexibilita je jedním z nejdůležitějších funkcí, které by kancelář měla mít. S možností výběru ze tří typů opěradel - Duo-Back, UPH a Mesh - a možností jejich snadné změny, jsme schopni zajistit každému zaměstnanci flexibilitu, aby vyhovoval jejich potřebám a preferencím. Plastové prvky opěradla a opěrky hlavy jsou k dispozici ve třech barvách: bílá, šedá a černá.

Certifikáty:

  • DIN EN 1335
  • NPR 1813
  • Ekologicky kompatibilní
  • Ergonomie certifikát

Židli Xenium – duo – back můžete osobně vyzkoušet v naší vzorkovně a prodejně.

Závěrem: Naneštěstí nikdo nevynalezl židli, která by za náš mohla ještě cvičit. I když některé židle to téměř dělají, měli bychom mít na paměti, že ani nejmodernější technologie nemohou nahradit fyzickou aktivitu. Takže pojďme se hlavně více hýbat!

ergonomie kancelářského pracoviště

Top

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.